Competition venues

Winners 2014: Ensemble


← Back page

Ensemble Age group 1

Tikhon Antonov
Mariia Shmeleva
I Place
Aleхandra Molostvova
Zlata Zhidkova
Elizaveta Gorlova
I Place
Leonid Muravjov
Mathias Rugsveen
I Place
AQUA d´or:
Annie Lundgreen
Ayse Øzbal
Magnus Thun
Vegard Rukke
I Place
Alina Sharova
Juliia Lavrinovich
I Place
Adam Hofvander
Hedda Simonsson
Valentina Helander
Ellinor Bengtsson
Laura Jonstoij Berg
Sigrid Bengtsson
II Place
Anna Ustinova
Olga Erlykova
Mariia Sergeeva
III Place
Paula Birzniece
Sabine Marija Elerte
Daniela Muizniece
Renate Oniuna
Anna Luize Rezevska
Anna Matveja
Paula Priedite
Ruta Sipola
III Place
Jakob Plag
Johanna Krech
Diploma
Alicja Olszewska
Kalina Młodożeniec
Diploma
Sofia Tipiseva
Darina Zakharova
Maria Shpakovskaia
Diploma
Brigitta Isabelle Natalie Tellvik
Marcus Yap Jia Jun
Diploma
Maxim Klepatch
Vladimir Shabashov
Diploma
Kravtsova Daria
Riabova Ekaterina
Diploma
Alina Volochai
Elizaveta Shokhina
Diploma
Elizaveta Dobrovolskaia
Mariia Markova
Diploma
Victoria Edvall
Julia Liu
Diploma
Karl Jogi
Katre-Liis Vohma
Ida Johanna Loel
Diploma
Maria Volochay
Arsenii Khusaenov
Diploma
Anastasiia Alekseeva
Gorbushina Taisiia
Diploma
Dmitri Lazarski
Helin Maria Unt
Elise Pähkel
Marta Kübar
Gregor Amon
Diploma
Valeriia Mikhailenkova
Uliana Chistiakova
Mariia Shpakovskaia
Diploma
Albert Leppik
Paula Aarnis
Hilda Marie Loel
Maru Varavin
Diploma

 

 

Ensemble Age group 2

Johan Dalene
Daniel Thorell
Louise Swanteson
I Place
Stefanie Anders
Annika Natalie Härtig
II Place
Sara Jaeger
Laura Michelin
Saga Fagerström
Ebba Lejonclou
III Place
Eric Wang
Mark Wang
Diploma
Clara Wikfeldt Mannerholm
Teodora Gardovic
Diploma
Mariia Aloian
Kseniia Kobzeva
Elizaveta Shishova
Ekaterina Lushchenkova
Anastasia Sbitneva
Diploma
Tatiana Makarova
Ekaterina Lushchenkova
Andrey Korzin
Diploma
Karmen Kõrnas
Laura Pähkel
Kristin Lisette Jõgiste
Sirle Allikivi
Annika Saparuu
Diploma

 

 

Ensemble Age group 3

Irina Razumtseva
Irina Zvereva
I Place
”Chant de flûtes”:
Darya Auramava
Elena Koren
Varvara Mistyukova
Ksenia Molokova
II Place
Gorria Duo
Aleksandra Machaj
Paweł Sławiński
III Place
Emil Duncumb
Lazar Miletic
Diploma
Evgenii Chernonog
Nikita Nuzhin
Olga Zadvornaia
Igor Kuznetsov
Diploma
Agata Kmak
Gabriela Baran
Katarzyna Jarczyk
Diploma
Martyna Klupś – Radny
Natalia Jarząbek
Małgorzata Strzelczyk
Diploma
Ekaterina Slabikova
Margarita Rudenok
Diploma
Marina Maysuradze
Liudmila Gutcevich
Olga Riazatceva
Diploma
Seongmin Park
Kyubin Hwang
Diploma